Kolektory słoneczne

Aby zaoszczędzić na ogrzewaniu wody warto zainwestować w nowoczesny kolektor słoneczny.

Urządzenie to absorbuje promieniowanie słoneczne i wykorzystuje pozyskaną energię do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Uzyskane ze środowiska ciepło może być wykorzystywane, nie tylko do ogrzewania wody w naszej instalacji czy w basenie, ale także służyć jako wsparcie systemu centralnego ogrzewania. Kolektory słoneczne to rozwiązania trwałe, skuteczne a przy tym całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.

Poprzez instalację kolektorów słonecznych sygnalizujesz odpowiedzialne działanie na rzecz środowiska na stałe zmniejszając emisje CO2 i oszczędzasz na kosztach ogrzewania. Dzięki technologii inwestujesz ponadto w bezpieczną przyszłość i optymalne współdziałanie wszystkich podzespołów instalacji.

Kolektor Rurowo-próżniowy słoneczny to zaawansowany produkt techniki solarnej. W okresie zimowym jest około 20% sprawniejszy od kolektorów płaskich. W okresie letnim osiągi obu kolektorów są zbliżone do siebie z przewagą kolektorów płaskich.


Kolektory płaskie (solary) są najbardziej popularnym rodzajem kolektorów na świecie i powszechnie montowanym z uwagi na wysoką wydajność, trwałość, a także niską cenę. Znaczącą kwestią jest szybszy zwrot z inwestycji w zestaw solarny z kolektorami słonecznymi płaskimi w porównaniu do takiego samego zestawu na kolektorach rurowo-próżniowych. Wynika to z faktu, że kolektory płaskie odznaczają się wyraźnie wyższą wydajnością w okresie ciepłym tj. wiosną, latem i wczesną jesienią.

ZADOWOLONY KLIENT POLECI NAS DALEJ

Nasza zasada brzmi „ZADOWOLONY KLIENT POLECI NAS DALEJ”, dlatego też ciągle się rozwijamy i gromadzimy coraz większą grupę zadowolonych klientów